Týden od 12. do 16.10 bude naše vzorková prodejna uzavřena. Zakázky přes eshop vyřizujeme. Děkujeme za pochopení.

Jak ovlivnit hyperaktivitu dítěte stravou

Jak ovlivnit hyperaktivitu dítěte stravou

Zkuste Vaše hyperaktivní dítě zklidnit vhodnou stravou a zmírníte tak, nežádoucí projevy, které tyto hyperaktivní děti mají. Vhodně sestaveným zdravým jídelníčkem se uleví nejen hyperaktivním dětem, ale i jejich unaveným rodičům.

Jaké potraviny nejsou vhodné pro hyperaktivní děti?

- jsou to potraviny a pochutiny s vysokým obsahem barviv a konzervačních látek, umělých sladidel - velmi škodlivý Aspartam a ochucovadlo Glutamát. Jejich konzumací se stav hyperaktivních dětí zhoršuje. Glutamát vyvolává nadměrné dráždění a poškození nervových buněk.

Poučte taky babičky a dědečky a zapomeňte např. na gumové želatinové bonbónky. Děti je milují, ale dejte přednost bonbónům s přírodnějším základem.

- zcela nevhodné jsou stimulující nápoje, např. kola, povzbuzující nápoje a barevné limonády,..... Obsahují totiž karamel (E150), dusitan sodný (E250), dusičnan draselný (E252) arabská guma (E414) a glutamát sodný (E621). Všechny tyto chemické přísady mají negativní vliv na činnost mozku, a vedou k nadměrnému dráždění centrální nervové soustavy. Tyto nápoje nejsou vhodné pro zdravé děti, natož pro hyperaktivní!!!

vynechte bílé pečivo, raději ho nahraďte celozrnným nebo zkuste zcela vyloučit pečivo a nahraďte ho bezlepkovou dietou.  Potravinou nejčastěji postihující nervový systém je gluten, který se nachází v obilovinách s lepkem, což je pšenice, žito, ječmen a oves.

fluorid - jeho zvýšený obsah v lidském těle je skutečně nebezpečný, protože fluorid je metabolický a nervový jed. Ve větším množství negativně ovlivňuje kognitivní funkce, způsobuje oslabení paměti, neschopnost koordinace myšlenek a neschopnost se soustředit. Dětem kupte raději zubní pastu bez fluoru. Některé minerální vody a čokoláda obsahují značné množství fluoru. Sůl - nekupujte sůl obohacenou fluorem.

6-kroku-ke-zvladnutui-adhd-up   poruchy-pozornosti-up   dite-adhd-a-add-up

Jaké potraviny jsou pro hyperaktivní děti důležité?

Pro správné fungování nervové soustavy a správnou činnosti je to vitamín B. Zejména vitamín B4 - kyselina listová. Dítěti zařaďte do jídelníčku zejména listovou zeleninu, libové maso, mléčné výrobky, celozrnné produkty a ovoce.

Dbejte na dostatek vápníku. Vápník obsažený ve stravě prokazatelně působí na zklidnění - zdrojem je mléko, mléčné výrobky, ve vysokém množství je obsažen v máku, mořské ryby, slunečnicová a sezamová semínka, špenát, brokolice, sojové boby, fazole a přírodní neloupaná rýže.

hyperaktivita kulicky-na-trpelivoat-zviratka labyrint3

Důležitá je pro hyperaktivní děti antioxidační ochrana mozku - nejvhodnější jsou suplementy této účinné kombinace - hořčík, koenzym Q10, vitamín B12 a acetyl-L-karnitin. Právě tato kombinace suplementů účinně chrání mozek.

Lžíce rybího tuku denně, jak za našich babiček..... Rybí tuk je bohatý na Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, může zlepšit příznaky hyperaktivity.

Lecithin je důležitý pro správnou funkci mozkových buněk, zlepšuje koncentraci.

Závěrem lze říci, že stav až 50% hyperaktivních dětí se zlepšil, jestliže u nich byl upraven jídelníček.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.